Wystawa „Dojrzałość” jest kolejną z cyklu: „Cztery pory życia – od kołyski po grób” przygotowanego przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie w Piwnicy PodCieniami. Wystawa opowiada o dorosłości krośnian na przestrzeni XX w. Ekspozycja jest czynna dla zwiedzających od 02.02.2021 r. do 30.06.2021 r.

Stanisław Luśnia. Wspomnienie o ojcu – Maciej Luśnia

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wysłuchania wspomnienia Macieja Luśni o swoim ojcu – Stanisławie Luśni – krośnianinie, aktorze Związkowego Zespołu Dramatycznego „Nafta”.

Robotniczy Dom Kultury Górnika-Naftowca, działający obecnie jako Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, tuż po zakończeniu II wojny światowej był miejscem, w którym odrodziło się przedwojenne zamiłowanie krośnian do Melpomeny. Teatr amatorski działał tam od 1948 r. do połowy lat 70. XX w. Kierował nim Wiktor Łącki – niezwykła osobowość w historii miasta. Aktorami zaś byli krośnianie, którzy w owych trudnych czasach potrafili w piękny sposób łączyć swoje niezwykłe pasje z życiem rodzinnym i zawodowym.

Opracowała: Iwona Jurczyk (MRzK)

Odc. PILOT

Odc. 1. SALON, LOKAL, ULICA