Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Punktem Informacji Kulturalno-Turystycznej oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszają do wspólnej, rodzinnej zabawy terenowej o tematyce ekologicznej, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia.
Uwaga, obowiązują zapisy do gry!
eko plakat: grafika z żarówką

Start zabawy i wszelkie niezbędne informacje oraz materiały do gry, będą dostępne w dniu wydarzenia, od godz. 12.00 w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej przy ul. Blich 1 (wejście od ul. Słowackiego).
Eko-Strażnicy dbają o naszą planetę – jednak wyzwań jest tak dużo, że potrzebna jest im pomoc! Uczestnicy gry, aby wstąpić w szeregi Eko-Strażników, będą mieli za zadanie rozwiązanie różnych zagadek! Na Odkrywców czekają takie wyzwania jak: działania z zagrożonymi gatunkami zwierząt, sudoku oszczędzania energii czy odszyfrowanie przesłoniętej smogiem wiadomości. A wszystko to na terenie Zespołu Staromiejskiego Krosna.

Podczas każdego zadania dzieci zdobywają wiedzę na temat ekologii i dbania o planetę a przy okazji odkrywają zakamarki krośnieńskiego Rynku.

Grę można zacząć o dowolnej porze, niekoniecznie o 12.00. Ważne, aby rozwiązać zadania maksymalnie do 13.30. Czas trwania gry to około 30 minut. Obowiązują zapisy telefoniczne, abyśmy mogli przygotować odpowiednią liczbę pakietów dla graczy – tel. 515 252 776 do środy 17.04.2024 r. do godziny 16:00.

Gra trwająca około 30 min, przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku ok. 8-12 lat.

Organizatorem gry jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Punktem Informacji Kulturalno-Turystycznej a partnerem Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie.