Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Grupa Poetycka „Krosno” zapraszają na wieczór poetycki „I szukam słów najwłaściwszych” w ramach Krośnieńskich Spotkań Literackich. Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 kwietnia o godz. 17.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Bohaterami spotkania będą: Beata Świszcz (Tarnowiec)  oraz Bogusław Michalec (Kraków). Recytacja: Patrycja Guzik i Marek Burdzy.

Beata Świszcz portretBeata Świszcz – urodzona w 1971 roku w Rzeszowie. Pochodzi z Jedlicza. Obecnie mieszka w Tarnowcu. Germanistka, pedagog, wychowawca i animatorka kultury. Przez 25 lat pracowała w szkołach średnich w Jedliczu i Krośnie. Z zamiłowania poetka, malarka, autorka tekstów piosenek, pasjonatka fotografii mobilnej. Członkini Grupy Poetyckiej „Krosno”. Wydała tomiki poetyckie: „Słowem malowana wiosna, poezja nie tylko dla literata”, „Słowem malowana jesień, poezja nie tylko dla literata” „Słowem malowana zima, poezja nie tylko dla literata”, „Słowem malowane lato, poezja nie tylko dla literata”, „Słowem malowane wiersze dla dzieci”, „Słowem malowane ZOO”, „Beskid Niski słowem malowany”, „Słowem malowane anioły”, „Dobrze stracony czas”, zeszyt poetycki „Szesz Prawd”, „Moje anioły wszędobylskie”. Jej wiersze publikowane były także w antologiach i almanachach. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Działa aktywnie w Klubie Sztuk Wielu przy GOK w Tarnowcu.

 

 

 

Bogusłąw Michalec PortretBogusław Michalec – urodzony w 1972 roku w Gorlicach.  Laureat nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” i rocznej nagrody sieciowego pisma „Poetry & Paratheatre” w kategorii „Poezja”. Uczestnik wszystkich edycji wirtualnego festiwalu „Th’Republic of Poets”. Współautor poematu heroikomiksowego „Wit Stwosz. Między blaskiem a cieniem” (Universitas) i uhonorowanej wyróżnieniem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2018 „Historii Polski w komiksie” (Wydawnictwo AA). Autor m.in. „Polski ginącej”, nietypowego przewodnika „Znasz taki Kraków?” i licznych książek dla dzieci i młodzieży. Redaktor i nauczyciel na kursach pisania. W dawnym „salonie24” jako Strof prowadził blog „Staranne Opakowanie”. Publikował m.in. w „Witrynie Poetów”, „Śląsku”, jego wiersze czytane były również na antenie Radia Katowice. W roku 2022 wydał tomik poezji „Trudny śnieg” (wyd. AGAZAH).

 

grafika: nma różowym tle rysunek wieży farnej