Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie zapraszają do Piwnicy PodCieniami (Krosno, Rynek 5) na wieczór z poezją „Dojrzewanie słowa”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00.

Przed publicznością zgromadzoną w Piwnicy PodCieniami wystąpią: Ján Nagajda (Bardejów SK), Wacław Turek (Krosno PL) oraz Jacek Buczyński (Krosno PL). Wstęp wolny.

Fotografia portretowa przedstawiająca mężczyznę na jasnym tle.Ján Nagajda – ur. w 1949 r. Zadebiutował w 1979 roku zbiorem wierszy Między nami. W swoim dorobku posiada osiem tomów poetyckich, z których najnowszy Anioł bez skrzydeł ukazał się w 2021 roku. Autor przybliża czytelnikowi poezję współczesną, wielowątkową tematycznie, zamkniętą formalnie i precyzyjną technicznie. Jest jedną z najważniejszych osobowości współczesnej poezji słowackiej.

 

 

 

 

 

Zdjęcie portretowe, mężczyzna na ciemnym tleWacław Turek – ur. w 1947 r. w Krośnie. Poeta, fotografik, muzyk. Opublikował dziewięć zbiorów wierszy. W latach 1999-2015 prowadził Klub Literacki, od 2001 prezes Fotoklubu w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Za osiągnięcia w dziedzinie kultury uhonorowany został: Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej, Medalem Zasłużony dla Krosna, Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Fotoklubu RP oraz Honorowym Członkiem Związku Fotografów Słowackich.

 

 

 

Jacek Buczyński –  ur. w Krośnie w 1962 roku. Aktor, reżyser. Po ukończeniu szkoły teatralnej pracował w teatrach w Lublinie, Jeleniej Górze, a od lat dziewięćdziesiątych ub. wieku w krakowskim teatrze KTO. Współpracował przy spektaklach ulicznych z Teatrem Młodym z Kijowa.

 

 

 

 

 

 

Grafika: na szarym tle pióro i kałamarz, napis: dojrzewanie słowa