Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na spotkanie podróżnicze z Renatą i Zbigniewem Święcińskimi, które odbędzie się w Piwnicy PodCieniami 30.11.2023 o godz. 18.00.

zbigniew, renata święcińscy, zdjęcie z wyprawy motocyklowej

Swoją pasję motocyklowych podróży rozpoczęli prawie 20 lat temu. Rowerowy wypadek starszego syna – Michała odmienił życie całej rodziny. Od tej pory podróże motocyklowe Renaty i Zbigniewa Święcińskich stały się niejako misją – opowiadania światu o Nikim (rowerowa ksywa Michała) i jego walce o zdrowie i sprawność ruchową. Wybierając skrupulatnie miejsca docelowe, nadające szczególny przekaz wyprawom, przemierzyli tysiące kilometrów, zwiedzając odległe zakątki Ziemi. Ich dotąd swobodna i niezobowiązująca, motocyklowa pasja, otrzymała nazwę: „I GO for NIKI”, rozpoczynając podróż, która trwa.

zdjęcie z wyprawy motocyklowej

W 2023 roku ukazała się książka „Droga” autorstwa Renaty, będąca nie tylko zbiorem opowieści o wyprawach motocyklowych do kultowych miejsc motocyklistów, takich jak Nord kapp czy Gruzja, oraz tych odkrywanych po raz pierwszy, jak Syberia, Mongolia, Iran czy Pakistan. To książka dla wszystkich, którzy realizując marzenia, odkrywają siebie, pokonują własne granice oraz zwykłe ludzkie słabości.

zdjęcie z wyprawy motocyklowej

O drodze i książce „Droga”, o rodzicielskiej miłości, pasji, sile i podróżach motocyklowych upływających pod hasłem
„I GO For Niki” IRAN-PAKISTAN 2019, 30 listopada 2023 o godz. 18.00 w krośnieńskiej Piwnicy PodCieniami opowiedzą Renata i Zbigniew Święcińscy.
Wstęp wolny.

szary plakat z podróżnikami na motocyklach

logo Unii Europejskiej i napis: Współfinansowane przez Unię Europejską