W najbliższą niedzielę (17 września 2023) Prezydent Miasta Krosna oraz Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zapraszają na oficjalnie odsłonięcie murali artystycznych oraz tablicy upamiętniającej 100 lat szkła w Krośnie, w miejscu dawnej Huty I (ul. Niepodległości).

mural z hutnikiem, grafika

Część oficjalna odbędzie się o godz. 13.30, jednak wraz z naszym partnerem Krosno Glass będziemy czekać na Was od 13.00 do 17.00. W szczególności zapraszamy osoby, które pracowały lub nadal pracują w hucie: hutników, formierzy, kuglerów, szajbiarzy, grawerów, brakarzy, pakowaczy, artystów malarzy ręcznych na szkle, artystów projektantów szkła, szlifierzy, operatorów maszyn i wszystkich innych, którzy poświęcili część swojego życia pracy w krośnieńskiej hucie.

Na specjalnie przygotowanym stoisku pracownicy Muzeum Rzemiosła w Krośnie chętnie wysłuchają wspomnień dawnych i obecnych pracowników. Chcielibyśmy także uwiecznić ich na fotografiach pamiątkowych, które znajdą się w planowanym wydawnictwie książkowym.

Podczas naszego eventu będzie również okazja do obejrzenia Kolekcji Szkła Celebration, przygotowanej na 100-lecie Krosno Glass. Dodatkowo: konkursy i obowiązkowy tort – jak na urodziny przystało!
Bądźcie z nami, aby świętować 100 lat szkła w Krośnie.
grafika: mural z hutnikami, napis 100 lat szkła w Krośnie