Od czwartku, 5 sierpnia 2021 r. w galerii Wieży Farnej można będzie zwiedzać wystawę malarstwa Julii Habrat.
Wernisaż odbędzie się 19 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00 przy Wieży Farnej. Po otwarciu wystawy zapraszamy na spotkanie z artystką i mapping na podcieniach przy Rynku 28. Wystawa będzie czynna codziennie,  do 30.09.2021 r. (z wyjątkiem poniedziałków), w godzinach otwarcia Wieży Farnej.

Wystawa Julii Habrat-Bałaban prezentuje malarstwo, które składa się z prac malarskich wielko oraz małoformatowych. Autorka stosuje abstrakcje organiczną, aby pokazać swoją głęboką wrażliwość. Poprzez abstrakcję stara się nawiązywać do swojej cielesności oraz uczuć z nią związanych, stosując plamy jak i linie oraz wyszywanki, które mają ukazywać w eufemistyczny sposób ciała kobiece. Posługując się głownie czerwienią, nawiązuje do namiętności oraz energii. W pracach, gdzie występuję głównie czerń, przekazuje swoje emocje. Stosując różne techniki oraz wyszywanie próbuje pokazać nieład i roztargnienie w jej życiu emocjonalnym. Prace te są dla niej jak terapia, malując opowiada o swoich uczuciach, których nie potrafi wyrazić słownie.

obraz abstrakcyjny w kolorach różu i czerwieni

Julia Habrat-Bałaban – urodzona w 1997 roku w Krakowie. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale Malarstwa i Rysunku. W roku 2018 uczestniczka pierwszego Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie oraz wystawy Korelacje w ramach Art Week’u w Poznaniu. W 2019 pokazała swoje szklane rzeźby na autorskiej wystawie „Dwa poko- lenia. Jedna wystawa”, zorganizowanej przez Galerę Lipowa w Krakowie. W tym samym roku rzeźby Juli można było zobaczyć podczas festiwalu Jazz Art Fashion Festival w Katowicach. W 2019 podczas wystawy „Trio prezentacje pracowni” Julia prezentowała swoje prace wraz z innymi studentami oraz profesorami w galerii Zbrojownia Sztuki w Gdańsku. W pracach malarskich Julia podejmuje próbę odzwierciedlenia swojego postrzegania świata. Inspirując się własną wrażliwością i doświadczeniem posługuje się abstrakcją, aby przekazać swoje emocje odbiorcy. Artystka specjalizuje się w pracach monochromatycznych. Posługuje się w swoich pracach farbami olejnymi, mieszając je z różnymi spoiwami, żywicami i klejami.

obraz abstrakcyjny w kolorach różu i czerwieni
Obecnie prace malarskie, rysunkowe i szklane rzeźby można zobaczyć na rynku w Krośnie w galerii Glass Studio Habrat. Autorka pracuje obecnie nad nadchodzącymi projektami w swoim atelier na rogu ulic Słowackiego i Pawła z Krosna.

plakat wystawy Julii Habrat - grafika