„Jan Zygmuntowicz. Ślusarz i pszczelarz” to drugi odcinek z filmowego cyklu: „Majstersztyk. Dzieła mistrzów krośnieńskiego rzemiosła”, zrealizowanego przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Film opowiada historię urodzonego w 1861 roku rzemieślnika, Jana Zygmuntowicza. Z wykształcenia był ślusarzem, z zamiłowania pszczelarzem a jego dzieła można spotkać w Krośnie do dziś.

PREMIERA: 01 października, godz. 20.30 na kanale YouTube Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Tradycyjnie po napisach końcowych czeka materiał dodatkowy „W pracowni Pana Piotra”.

logotyp majstersztyk. dzieła mistrzów krośnieńskiego rzemiosła

logotyp Narodowego Centrum Kultury oraz informacja o dotacji w ramach projektu Kultura w sieci

Wszystkich chętnych do wykonania prostej pracy, zainspirowanej postacią Mistrza Zygmuntowicza zachęcamy do wykonania wieszaka na klucze według wskazówek Pana Piotra. Materiał instruktażowy znajduje się na końcu filmu – po napisach, a poniżej prosta instrukcja do pobrania.

INSTRUKCJA DO POBRANIA (KLIKNIJ)

BIOGRAM JANA ZYGMUNTOWICZA (KLIKNIJ)