W ramach ferii zimowych 2022 Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaplanowało dwa turnusy „Zimowej Szkoły Rzemiosła”. Dodatkowo w trakcie ferii zimowych uczniowie wraz ze swoimi opiekunami (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, opiekunowie) mogą zwiedzać wystawę stałą oraz wystawy czasowe w ramach biletu ulgowego.

Grafika: napis: zimowa szkoła rzemiosła 2022

OD UCZNIA DO MISTRZA – TURNUS Z RZEMIOSŁEM
TERMIN: 14-18 lutego 2022
GODZINY: 9:00-13:00
PROWADZĄCY: edukatorzy z Muzeum Rzemiosła
KOSZT: 200 zł
ZGŁOSZENIA: 508 390 031

Uczestnicy podczas każdego dnia będą odkrywać tajniki nowego rzemiosła. W programie każdego dnia zaplanowane zostały warsztaty plastyczne, ekologiczne i rzemieślnicze oraz spotkania z przedstawicielami niektórych zawodów. Uczestnicy zgłębią tajniki: stolarstwa, fryzjerstwa i tkactwa. Poznają też lokalne legendy i dowiedzą się czym jest sztuka asamblażu.

SZTUKA TWORZENIA INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH
TERMIN: 21-25 lutego 2022
GODZINY: 9:00-13:00
PROWADZĄCY: Robert Naczas oraz edukatorzy z Muzeum Rzemiosła
KOSZT: 200 zł
ZGŁOSZENIA: 508 390 031

Uczestnicy podczas pięciodniowego turnusu dowiedzą się czym jest lutnictwo, podczas warsztatów stworzą własne instrumenty muzyczne i nauczą się jak wydobyć z nich melodie. Dodatkowo edukatorzy z Muzeum Rzemiosła przeprowadzą uczestników przez świat dawnych zawodów i rzemiosł.

grafika: logo MRZK w czapeczce

Warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia „Zimowej szkoły rzemiosła” jest przesłanie lub dostarczenie przez rodziców wypełnionego formularza, zapoznanie się z regulaminem, a także dokonanie płatności „z góry” przed rozpoczęciem zajęć. Należność za zajęcia płatna w kasie Muzeum (ul. Piłsudskiego 19) lub przelewem na Konto bankowe muzeum: 30 1240 2311 1111 0010 6149 8467

POBIERZ REGULAMIN I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (KLIK)