„Zagadkowe Krosno” to najnowsze wydawnictwo Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Jest to książeczka z zadaniami dla dzieci, w której Krosnoludek zaprasza najmłodszych na wspólne przygody, prezentuje zabytki miasta i ciekawe osoby związane z Krosnem.

Bezpłatna książeczka dostępna jest w Punkcie Informacji-Kulturalno-Turystycznej (Rynek 5).

Można ją również pobrać TUTAJ i samodzielnie wydrukować.

zagadkowe Krosno, grafika z wieżą farną i balonami

Premiera „Zagadkowego Krosna” odbyła się 28.10.2021 roku w Piwnicy Pod Cieniami. Zostali na nią zaproszeniu uczniowie klasy II Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Padarewskiego w Krośnie, którzy jako pierwsi zapoznali się z jej treścią, rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki. Książeczka została pozytywnie przyjęta przez młodych recenzentów, którzy dzięki niej mieli okazję lepiej poznać tajemnice Wzgórza Staromiejskiego.