Wielkanoc to szczególny czas, przepełnionym radością i oczekiwaniem, a także tradycją i specyficznymi zwyczajami. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na Warsztaty Wielkanocne podczas których będziemy wspólnie zdobić jajka farbami akrylowymi. Będzie to nowoczesna forma konfrontacji z tradycją zdobienia jajek i świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł.

grafika w kolorze żółto-zielonym - jajka pomalowane farbami: napis idą święta!

Pisanka oprócz zwykłego jajka symbolizującego życie, spożywanego podczas Wielkanocnego śniadania – pełni ważną rolę w obrzędowości Wielkanocnej.
Podczas warsztatów każdy uczestnik pozna historię pisanki wielkanocnej, zapozna się z metodami zdobienia jajek, samodzielnie ozdobi otrzymane jajko, mając możliwość skorzystania z szerokiej palety ozdób, barw oraz akcentów wielkanocnych.

Będziemy mieszać kolory , tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne pisanki. Każdy uczestnik wykona komplet pisanek, które zabierze ze sobą.
Zachęcamy do wygodnego i odpowiedniego ubrania, aby nic nie rozpraszało a kleks z farby na ulubionej bluzce nie był kłopotem.

Termin: 24.03.3023, godz. 17.00
Czas trwania: 2 h
Zapisy:
Koszt: 30 zł
Lokalizacja: Pracownia Konserwatorska Muzeum Rzemiosła (Krosno, ul. Grodzka 18)
Prowadząca: Agnieszka Dzindzio-Zając – magister sztuki, a z zamiłowania rękodzielnik. Na co dzień pracuje twórczo z osobami niepełnosprawnymi.

Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania planujemy kolejne warsztaty w sobotę 25 marca.