W najbliższą sobotę, 2 października 2021 roku a w ramach WEEKENDU SENIORA Z KULTURĄ osoby, które ukończyły 60 lat, będą mogły  bezpłatnie zwiedzić Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Piwnicę PodCieniami. Dodatkowo zapraszamy seniorów i nie tylko na bezpłatny spacer tematyczny po zakątkach Krosna. 

Oferta obejmuje bezpłatny wstęp na ekspozycję stałą Muzeum Rzemiosła (ul. Piłsudskiego 19) oraz zwiedzanie wystawy Hanny Wojdały-Markowskiej w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5). Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Piwnica PodCieniam będą tego dnia czynne od 10.00 do 14.00. Ostatnie wejście o 13.30.

W ramach „weekendu seniora z kulturą”, w sobotę 2 października o godz. 11.00 zapraszamy na spacer tematyczny z Muzeum Rzemiosła: „ZAKĄTEK MARYJNY. Przedstawienia Matki Bożej na przykładzie zabytków w krośnieńskiej farze”. Szczegóły spaceru TUTAJ. Start spaceru na placu przy kościele farnym.

grafika: zakątek maryjny

Kampania ma na celu zachęcić osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.