Pierwszą edycję świątecznych pocztówek z Krosna pracownicy Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprojektowali w 2019 roku. Ich nakład wyczerpał się w kilka dni a projekt przypadł do gustu mieszkańcom.

pocztówki świąteczne oparte o szklaną choinkę. W tle rynek krosna
W edycji 2021 pzygotowaliśmy dwa wzory. Pierwszy – to powtórzony i nieco odświeżony motyw z poprzednich lat – kula śnieżna w której widać Krosno z charakterystycznymi budynkami, kamienicami, instytucjami kultury. Na drugiej pocztówce Krosnoludki przesyłają pozdrowienia wprost z podcieni Rynku. Projekt graficzny kartek wykonali wspólnie: Małgorzata Ostafil-Wąsik i Piotr Burger pracownicy Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

grafika z pocztówką: miasto w szklanej kuli
Wysyłanie kartek świątecznych towarzyszy nam od pokoleń, jednak w dobie Internetu i szybkich form komunikacji tradycja ta szybko zanika. W pocztówkach przemycamy Krośnieńskie akcenty i zachęcamy mieszkańców do wysyłania życzeń pocztą tradycyjną.

grafika z pocztówką: krasnoludki na rynku
Ilość pocztówek jest ograniczona i można będzie je nabyć podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku (5 grudnia od 14.30 do 19.00). Stoisko muzeum znajdować się będzie przy Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej – Rynek 5. Na stoisku dostępne będą także świąteczne obrazy, grafiki, wydawnictwa i wiele innych przedmiotów, które mogą pełnić rolę prezentów świątecznych czy mikołajkowych. Po jarmarku od poniedziałku 6 grudnia pocztówki będą dostępne w Muzeum Rzemiosła oraz Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej. Cena 1 sztuki to 3 zł.

pocztówki świąteczne oparte o szklaną choinkę na białym tle