Zapraszamy do obejrzenia filmu  „Piękno zaklęte w przedmiotach. Wspomnienie o prof. Irenie Huml”.

Autorem filmu jest Mikołaj Kazior, który zrealizował dokument w ramach programu „Kultura w sieci” MKiDN.

Prof. Irena Huml odwiedzała nas regularnie przy okazji Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej. Po raz ostatni przebywała w Krośnie w 2012 roku, przewodnicząc obradom jurorskim podczas 7. MBATL „Z krosna do Krosna”.

Prof. Huml powierzyła zbiorom Muzeum Rzemiosła w Krośnie swoją kolekcję współczesnej biżuterii niejubilerskiej. W 2019 r., na jubileusz 30-lecia, Muzeum  stało się właścicielem tej niezwykłej kolekcji polskiej biżuterii wykonanej po 1945 r. Biżuterię prezentowaliśmy w Piwnicy PodCieniami w ramach wystawy jubileuszowej: „Kolekcja. Sztuka gromadzenia.”

Zobacz tekst: Wspomnienie o Pani prof. Irenie Huml – Iwona Jurczyk, Muzeum Rzemiosła w Krośnie