Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest partnerem drugiej edycji programu „ObudźMY Miasto!” realizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w programie i realizacji inicjatyw, które ożywią Krosno.

młodzież koncertująca na podcieniach Rynku

W programie „ObudźMY Miasto!” młodzież ma szansę na realizację oddolnych pomysłów oraz podzielenie się swoimi pasjami. Program wspiera młode osoby w twórczym spędzaniu wolnego czasu, daje im narzędzia i środki finansowe do podejmowania działań mających bezpośredni wpływ na ożywienie Krosna. Poprzednia edycja zakończyła się sukcesem. Ponad 80 młodych osób zrealizowało 12 inicjatyw, w których wzięło udział blisko 3000 osób z całego Miasta.

Program skierowany jest do osób w wieku 13-25 lat mieszkających w Krośnie lub uczących się tu. Młodzi ludzie mogą zgłaszać swoje pomysły do 20 maja 2022 r.

Aby wziąć udział wystarczy zebrać grupę (min. 2 osobową) i wypełnić formularz KLIKNIJ .

W ramach “ObudźMY Miasto!”:
– odbędzie się cykl warsztatów przygotowujących do realizacji inicjatyw (czerwiec)
– osoby uczestniczące będą mogły skorzystać z wsparcia tutorskiego w dowolnym momencie trwania Programu
– zostanie zrealizowane minimum 15 inicjatyw młodzieżowych (czerwiec-wrzesień)

Na realizację inicjatyw młodzież uzyska wsparcie finansowe w kwocie 1000 zł oraz wsparcie merytoryczne, techniczne, promocyjne i organizacyjne.

Na etapie zgłoszenia chęci uczestnictwa w programie nie jest wymagany szczegółowy opis przedsięwzięcia, a jedynie pomysł/idea. W czasie warsztatów oraz we wspólnej pracy grupowej każdy z pomysłów będzie dopracowany, a później zrealizowany.

Ze szczegółowym opisem programu i zasad można się zapoznać w regulaminie TUTAJ.

Organizatorzy zapraszają także do śledzenia mediów społecznościowych „ObudźMY Miasto!” i do zadawania pytań pod numerem +48 795 722 536 lub adresem e-mail: obudzmy.miasto@bwakrosno.pl

Drugą edycję “ObudźMY Miasto” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz z budżetu Gminy Miasto Krosno. Realizatorem programu jest Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie.

Szczegóły programu znajdziecie na:
Facebooku oraz Instagranie „Obudźmy Miasto!”