Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii reportażowej Mirosława Zawady „Muzyka na żywo” w Wieży Farnej. Wernisaż odbędzie się 7 lipca o godz. 19.00. Po wernisażu zapraszamy na koncert Angeli Gaber i Tomasza Dybały do ogrodu przy Muzeum Rzemiosła.

fotografia czarno-biała perkusja

Mirosław Zawada – na co dzień filmowiec prowadzący własną działalność gospodarczą. Tworzy filmy dokumentalne, reklamowe, teledyski muzyczne oraz nagrania z koncertów na żywo. W 2014 roku ukończył kierunek fotografia w Państwowym Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie a w 2017 roku kierunek nowe media, reklama i kultura współczesna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Mężczyzna z aparatem fotograficznym

fot. Radosław Kaźmierczak

Wystawa składa się z fotografii, które powstały w latach 2016-2022. Muzyka to ulubiony temat Mirosława Zawady w realizacjach filmowych i fotograficznych. Na wystawie obejrzeć będzie można zarówno fotografie wykonane na początku jego przygody z aparatem jak i te uchwycone niedawno.

mężczyzna z gitarą elektryczną

Wystawę „Muzyka na żywo” otworzy wernisaż, który odbędzie się 7 lipca w Wieży Farnej (ul. Piłsudskiego 5) – wstęp wolny. Będzie dostępna dla zwiedzających do 14 sierpnia 2022 r.
Po wernisażu w ogrodzie przy Muzeum Rzemiosła (ul. Piłsudskiego 19) odbędzie się koncert duetu Angeli Gaber i Tomasza Dybały.

grafika: Mirosław zawada fotografia

Wystawa została przygotowana w ramach Nagrody Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie, którą autor otrzymał w 10. Ogólnopolskim Biennale Fotografii Krosno. Miasto i Ludzie za fotografię „Wjazd Króla”.

fotografia czarno biała: mężczyzna stoi na balkonie, pod nim tłum ludzi

Mirosław Zawada Wjazd Króla, 10. OBF 2020 , II NAGRODA oraz NAGRODA DYREKTORA MRZK.