Młodzieżowa Rada Muzeum Rzemiosła, zaprasza na swoją pierwszą wystawę zorganizowaną wspólnie z Kółkiem Paleontologicznym 1 LO w Krośnie.

Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2023 (tj. środa) we wnętrzu Wieży Farnej w Krośnie przy ul. Piłsudskiego 5 o godzinie 11.00.

Wystawę można będzie oglądać przez najbliższy miesiąc.

Na wystawie, zostaną zaprezentowane różnorodne materiały, skamieniałości, oraz inne eksponaty geologiczne – między innymi prawdziwy krąg spinozaura, amonity, trylobity oraz minerały i skały złotonośne. Materiały pochodzące ze zbiorów prywatnych, zostały skatalogowane i opisane przez pełną pasji młodzież.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu, oraz do rozmów z organizatorami wystawy. Ci wspaniali młodzi ludzie na pewno z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i opowiedzą o artefaktach znajdujących się na wystawie.

powołanie młodzieżowej Rady Muzeum

Młodzieżowa Rada Muzeum Rzemiosła została powołana przez dyrektor Muzeum Martę Rymar 22 marca 2023 r. Na swoim  posiedzeniu inauguracyjnym wybrała Prezydium Rady. Przewodniczącym został Przemysław Płatek, Zastępcą Maria Rymar, a Sekretarzem Karolina Kaczkowska. Kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum Rzemiosła w Krośnie potrwa dwa lata.