Wielkimi krokami zbliża się festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty 2021. Po dwóch latach – niezmiennie klimatyczny – wraca na krośnieńską starówkę, a wraz z nim relaks dla tych, którzy wierzą, że jest on prawdziwą sztuką oraz ogrom miejsc i wydarzeń, będących przyszłym zbiorem najpiękniejszych wspomnień upalnego, kulturalnego i klimatycznego lata. Zobaczcie co Muzeum Rzemiosła w Krośnie przygotowało na ten wyjątkowy czas.

grafika karpackie klimaty z muzeum rzemiosła

19 sierpnia 2021 (czwartek), godz. 18.00
WERNISAŻ MALARSTWA JULII HABRAT
Wieża Farna, ul. Piłsudskiego 5
SPOTKANIE Z JULIĄ HABRAT I POKAZ MAPPINGU
Podcienia przy kamienicy Rynek 28

WIĘCEJ O WYSTAWIE

obraz abstrakcyjny w kolorach różu i czerwieni

20 sierpnia 2021 (piątek) godz. 21.00
NOCNY SPACER PO KROŚNIEŃSKICH ŚWIĄTYNIACH
Zbiórka przy budynku Muzeum Rzemiosła, ul. Piłsudskiego 5

21 sierpnia 2021 (sobota) godz. 18.00
KONCERT AGATY KARCZEWSKIEJ
Piwnica Podcieniami, Rynek 5
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Bezpłatne wejściówki dostępne od czwartku (12.08) w Muzeum Rzemiosła, ul. Piłsudskiego 19

Agata Karczewska – piosenkarka, autorka piosenek i gitarzystka z Warszawy, tworząca w stylu amerykańskiego folku, bluesa, country, folk rocka. W 2017 wokalistka brała udział w 5. edycji Idola. W tym samym roku ukazał się jej debiutancki minialbum z autorskim materiałem pt. „You’re Not So Special”. Większy rozgłos wokalistka uzyskała dzięki singlowi „Fool” prezentowanemu w radiowej Trójce. W marcu 2019 we współpracy z Marcinem Borsem został wydany debiutancki album Karczewskiej „I’m Not Good at Having Fun”, za który artystka otrzymała nominację do Fryderyka 2020. Występowała na festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal, Open Stage Open’er Festival oraz Live at Heart w Szwecji.

Agata Karczewska celująca z procy

21-22 sierpnia 2021 (sobota-niedziela) od godz. 10.00-16.00
ZAKĄTEK RZEMIEŚLNICZY W MUZEALNYM OGRODZIE
Spotkanie z tradycją krośnieńskiego rzemiosła.
Wybijanie denara krośnieńskiego
Muzeum Rzemiosła, ul. Piłsudskiego 19

21-22 sierpnia 2021 (sobota-niedziela) od godz. 10.00-16.00
KONKURS NA ULUBIONY CHLEB KROŚNIAN
Rynek, stoisko Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie

Głosowanie: sobota, godz. 11.00-16.00, niedziela, godz. 10.00-15.00
Ogłoszenie wyników niedziela: około godz. 16.00

Karpackim Klimatom od lat towarzyszy urokliwy Konkurs na ulubiony chleb krośnian organizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Muzeum Rzemiosła. Ten punt programu festiwalu cieszy się ogromną popularnością, a zapach świeżego pieczywa kusi zmysły odwiedzających krośnieńską starówkę. Któż nie oddaje się z lubością degustacji ciepłego, aromatycznego i wedle receptur najróżniejszych stworzonego, chleba. Wszyscy degustujący będą mogli wybrać swój ulubiony bochenek. Zgłaszający się do konkursu piekarze „walczą” swoimi wyrobami piekarniczymi o tytuł „Ulubionego chleba krośnian”.

dwie dziewczynki przy stoisku z chlebem

Dodatkowo, zachęcamy do zwiedzania Wieży Farnej, która w sobotę (21.08), będzie mieć wydłużone godziny zwiedzania. To niewątpliwa atrakcja turystyczna krośnieńskiej starówki. Wystawa czasowa w Wieży Farnej: malarstwo Julii Habrat. Wejścia z przewodnikiem co pół godziny od 12.15. do 20.00.

Cały program Karpackich Klimatów dostępny jest na stronie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Kliknijcie TUTAJ