Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na spotkanie autorskie z autorem – Andrzejem Wronką, które odbędzie się w Piwnicy PodCieniemi, 7 października 2022 r. o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi dr Zofia Bartecka-Prorok. Po rozmowie będzie można zakupić najnowszą książkę autora wraz z autografem.
„Iluzja” to niekonwencjonalna opowieść science fiction, łącząca elementy cyberpunku, mystery i powieści obyczajowej. Książka ukazała się 9 czerwca nakładem wydawnictwa Novae Res.

portret mężczyzny z książką

W technokratycznym świecie opanowanym przez kult informacji, gdzie hierarchię społeczną definiują zwirtualizowani postludzie, nic nie jest takie, jakim się wydaje. Wkrótce przekona się o tym Lou Soleco, mieszkanka Tytana i wyprana z emocji inżynier, której nastoletnia córka popełnia samobójstwo. Próbując je zrozumieć, Lou wpada na trop intrygi, która zmusi ją do rozpoczęcia podróży – nie tylko do granic Układu Słonecznego, ale też w głąb siebie.

portret mężczyzny czarno-biały

Andrzej Wronka – urodzony w 1987 roku w Krośnie pisarz i programista. Z wykształcenia fizyk. Debiutował w roku 2017 zbiorem opowiadań fantastycznonaukowych pt. „Ostatni”. „Iluzja” jest jego pierwszą powieścią. Obecnie mieszka w Krakowie.

– Ta książka naprawdę pozwala oderwać się od rzeczywistości i buduje wiarygodny świat. Być może przewiduje przyszłość. Udogodnień jest mnóstwo – jednak czy jako ludzie radzimy sobie lepiej? Niekoniecznie. Nadzieję daje jedno – bez względu na rozwój technologii, najważniejsze pozostają prawdziwe emocje, prawdziwy dotyk, zapach. – Paulina Laura Tyczkowska, Powergraph.

– (…) blisko jej do klasyków: jak „Głosu Pana” Stanisława Lema lub „Neuromancera” Williama Gibsona. Książka z pewnością spodoba się czytelnikom s-f, zapoznanym z klasyką tej konwencji literackiej, którzy docenią odważne i oryginalne rozwiązania, które w powieści się zawierają. – Kinga Rak, Twarda Oprawa.
grafika z napisem: iluzja