Wystawa „Dzieciństwo z cyklu „Cztery pory życia – od kołyski po grób. Tradycje rodzinne krośnian w XX w.” to pierwsza z cyklu wystaw prezentujących etapy życia krośnian na przestrzeni poprzedniego stulecia. Jest opowieścią o tradycjach krośnieńskich rodzin związanych z narodzinami dziecka, jego wychowaniem i pierwszą nauką szkolną. Ukazuje beztroskę dziecięcego świata oraz ważne wydarzenia tego okresu jak np. chrzciny czy przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej. W każdym pokoleniu dzieciństwo było inne, gdyż zmieniała się otaczająca rzeczywistość. Wystawa prezentuje krośnieńskie wspomnienia z lat dziecięcych naszych dziadków i rodziców, ale także nasze własne. Archiwalne zdjęcia krośnian utrwaliły wiele momentów z tego okresu życia. Opowiadają na przykład o dawnych spacerach z dziećmi w ogródku jordanowskim, o pani sprzedającej lody na krośnieńskim Rynku, o czasach nielubianych nylonowych mundurków szkolnych i ukochanych łyżwach z krośnieńskiego FABOS-u. Zobaczyć także możemy dawne beciki, ubranka, zabawki, pamiętniki, książeczki czy zeszyty szkolne.

Wystawa w Piwnicy PodCieniami czynna od 10.11.2017 r. do 12.01.2018 r.