W miniony weekend (8-9 sierpnia 2020 r.) przed budynkiem Muzeum Rzemiosła w ramach wydarzenia #OdkryjKrosno ZAKAMARKI, powróciliśmy wspomnieniami do ZPL „Krosnolen”. Dziękujemy wszystkim za obecność, szczególnie tym, którzy podarowali nam swoje pamiątki i podzielili się wspomnieniami.

Podczas weekendu prezentowaliśmy mini wystawę plenerową, oraz produkty Zakładów Przemysły Lniarskiego „Krosnolen”. Odbyła się również projekcja filmu dokumentalnego Ireny Kamieńskiej „Robotnice”, pokazującego warunki pracy w „Lniance”.

W sobotę swoje lniane produkty prezentowała p. Anna Krukar z lokalnej firmy Krosno Len Men. Na jej stoisku można było znaleźć lniane koszule, opaski, letnie sukienki, poduszki a także zamówić koszulę szytą na miarę. Tradycyjnie była też strefa gier, wypoczynku i relaksu oraz bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnej.

fot. Szymon Kanik