Witold Śliwiński 1963-2020.

Urodził się w roku 1963 w Krośnie. Był absolwentem PLSP w Miejscu Piastowym, słuchaczem Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego i Bibliotekarskiego o kierunku Fotografia. W końcówce lat osiemdziesiątych XX wieku rozpoczął własną działalność gospodarczo-artystyczną. Zajmował się wtedy łączeniem szkła ze skórą, produkcją ozdobnych luster. Od roku 1993 zaczęła się jego artystyczna droga- romans ze szkłem, kamieniem, metalem. To wtedy zaczynają powstawać formy użytkowe ( breloki, statuetki, medale, przyciski, dyplomy) ale też rzeźby: małe, kameralne, ale również wielkogabarytowe, tak charakterystyczne dla jego dokonań artystycznych, którym był wierny do ostatnich dni…

Dokonania artysty prezentowane były na targach i wystawach w Polsce i wielu innych krajach na kilku kontynentach. W roku 2007  kilkadziesiąt prac artysty pokazane zostało krośnianom na wystawie „Witold Śliwiński-szkło artystyczne” w Piwnicy PodCieniami, budząc zainteresowanie i duże emocje zwiedzających.
Od tego też roku nawiązała się nić współpracy między artystą a  Muzeum Rzemiosła w Krośnie owocującą rozlicznymi realizacjami. Prace fotograficzne Witolda kilkukrotnie były wyróżniane i nagradzane w  trzech edycjach Ogólnopolskiego Biennale Fotografii organizowanego przez MRzK. Był częstym gościem na wernisażach i imprezach organizowanych przez muzealników MRzK, dał się poznać jako sympatyczny, empatyczny ale i twardo stąpający po ziemi człowiek. Będzie nam go bardzo brakowało. Cześć Jego Pamięci.

Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie.

Dyrektor i Pracownicy
Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Tekst: Mariusz Kus MRzK