Z galerii Wieży Farnej od 1 lipca można oglądać wystawę prac Kamili Pawłuckiej-Góreckiej: „Za górami za lasami”. Również od 1 lipca można zwiedzać wieżę codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Kamila Pawłucka-Górecka urodziła się w 1983 r. w Sanoku. Ukończyła krośnieńskie Liceum Sztuk Plastycznych oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale malarstwa. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Lecha Wolskiego. Swoje zamiłowanie do działań twórczych odkryła w wieku lat 6 a bodźcem do tworzenia była dla niej jedna z bajek Ezopa o leniwym świerszczu. Inspiracji szuka w głębi lasu podglądając zwierzęta, zbierając grzyby, słuchając ptaków i szkicując paprocie oraz inne rośliny.

Głównymi bohaterami jej prac oprócz świata roślin jest świat dzikich zwierząt. Antropomorfizuje borsuki, lisy, wilki oraz króliki. Czyni z nich znawców sztuki, amatorów dalekich podróży oraz zwykłych mieszkańców podziemnych norek urządzonych z dobrym gustem. Tworzy prace, które odwołują się do znanych powiedzeń, ale korzysta także z dobrze znanych bajek zmieniając ich zakończenie. Miesza w swoich ilustracjach archetypiczne symbole budzące lęk z motywami dobrze kojarzonymi, ma to na celu zdynamizowanie akcji. W swoim artystycznym warsztacie wykorzystuje głównie gwasze oraz inne farby wodne natomiast format prac jest kameralny i nigdy nie przekracza formatu A3.

Wystawa „Za górami za lasami” Kamili Pawłuckiej-Góreckiej, czynna będzie do końca września w galerii Wieży Farnej (od wtorku do niedzieli). Bilety na wystawę wraz ze zwiedzaniem wieży w cenie: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.