Facebook

WSPÓŁPRACUJEMY:

Innowacyjne Podkarpackie Polski Portal Menedżerów Kultury Kulturaonline.pl Odyssei Społeczność podróżników epodkarpacie.com KrosnoCity

25. Edycja Lokalna - "Moja przygoda w muzeum" 2017. Finał konkursu

22 maja 2017 r. w Muzeum Rzemiosła w Krośnie odbyło się posiedzenie Jury oceniającego prace zgłoszone do 25. Lokalnego Etapu XXXIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w muzeum". W lokalnej edycji wzięło udział 117 uczestników, którzy wykonali 101 prac (w tym jedna praca zbiorowa). Reprezentują oni 10 placówek oświatowo-wychowawczych.

Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzić do 14 czerwca 2017. Zapraszamy do Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) - od poniedziałku do niedzieli zobacz godziny pracy.



GALERIA LAUREATÓW


GALERIA WERNISAŻU


Jury oceniało prace w składzie (nazwiska w kolejności alfabetycznej):
Krzysztof Brynecki - artysta plastyk, BWA w Krośnie
Piotr Burger - artysta plastyk, Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Mariusz Kus - artysta plastyk, Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Ewa Mańkowska - dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie

sekretarz konkursu: Iwona Jurczyk - Muzeum Rzemiosła w Krośnie

NAGRODY zostały przyznane następującym osobom:

Michał Deruś, 9 lat, za pracę:
Muzeum Techniki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Weronika Jurczyk
Inspiracja pracami dyplomowymi z wystawy ASP w Gdańsku
Gimnazjum Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie

Emilia Chmiel, 16 lat lat
Moja przygoda w muzeum
I LO im. M. Kopernika w Krośnie

Kacper Teneta
Muzeum Motoryzacji
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Julia Skiba, 6 lat
Muzeum Lalek
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Wiktoria Gierlach
Moja przygoda w muzeum
Gimnazjum Dwujęzyczne im. M. Kopernika w Krośnie

Weronika Depczyńska, 9 lat
Muzeum Przyrodnicze
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Aleksandra Knap, 9 lat
W pracowni krawieckiej
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce

Julia Patla, 10 lat
19.00 - czar dobranocek
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce

Oliwia Szmyd, 6 lat
Stara lampa naftowa
Przedszkole Miejskie nr 8 w Krośnie

Lena Sośnicka, 5 lat
Kareta, zegar i skrzynia
Przedszkole Miejskie nr 8 w Krośnie

Wiktoria Gac
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 1 w Krośnie - Gimnazjum nr 2

Maria Zajdel
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 1 w Krośnie - Gimnazjum nr 2

Michał Zając, 9 lat
Korona, serce i ja
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce

WYRÓŻNIENIA zostały przyznane następującym osobom:

Michał Zając, 9 lat
Magiczna moc dzwonów
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce

Nikola Olszewska, 6 lat
Niezwykłe żelazko
Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krośnie

Patrycja Żywiec
Moja przygoda w muzeum
MZS z OI w Krośnie - Gimnazjum nr 3

Helena Brączyk, 5 lat
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 6 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 4

Oliwia Wolanin, 5 lat
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 6 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 4

Adam Ćwiąkała, 6 lat
Muzeum Motoryzacji
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Bartosz Korab, 6 lat
Wytwory rzemiosła
Przedszkole Miejskie nr 8 w Krośnie

Antonina Wnęk, 7 lat
W Muzeum Rzemiosła
Przedszkole Miejskie nr 8 w Krośnie

Bartosz Węgrzyn, 7 lat
Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Piotr Majerski, 8 lat
Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Laura Cypara-Gorczyca, 7 lat
Muzeum Lalek
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Kamil Kasprzycki, 10 lat
Muzeum Misyjne
Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Dawid Zając
Moja przygoda w muzeum
MZS z OI w Krośnie - Gimnazjum nr 3

Karolina Marczak
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 1 w Krośnie - Gimnazjum nr 2

Julia Mokrzycka
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 1 w Krośnie - Gimnazjum nr 2

NAGRODA ZBIOROWA za pracę zbiorową:

Martyna Lichoń, Maja Waheed, Lena Wójcicka
Jan Gorczyca, Maciej Lampara, Wojciech Kasprzyk
Karol Turbak, Bruno Lelek
Gabriel Gródek, Miłosz Drozd
Olaf Olbrecht, Justin Michalewicz
Maria Kopacz, Emilia Gonet, Natasza Durał, Maja Rusinek
Łukasz Gajewski, Emilia Walczak
Moja przygoda w muzeum
MZS nr 6 w Krośnie - Przedszkole Miejskie nr 4

Na eliminacje międzynarodowe, organizowane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, zakwalifikowano wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione.Serdecznie gratulujemy laureatom!




Iwona Jurczyk, fot. Mariusz Kus (MRzK)